Kwas Ferulowy z zawartością florentyny i kwasu mlekowego

Kwas ferulowy, floretyna i kwas mlekowy to składniki pochodzące prosto z natury: występują w owsie, ziarnach kawy, korze drzew iglastych i nasionach.

Zalety kwasu ferulowego

Do głównych właściwości kwasu ferulowego należy odmładzanie. Jest bardzo mocnym antyoksydantem zapobiegającym starzeniu, zwalczającym wolne rodniki, które niekorzystnie wpływają na naszą cerę. Do największych zalet kwasu należy to, że potrafi naprawić uszkodzone promieniowaniem UV komórki skóry! Kolejną zaletą jest nawilżenie oraz pobudzenie włókien kolagenowych, które są niezwykle ważne w utrzymaniu dobrej kondycji cery.

Kwas ferulowy w ofercie Soleil

Nowość, jaką jest kwas ferulowy, Rzeszów pozna dopiero w Soleil! W naszym gabinecie proponujemy zabieg kwasem ferulowym: środkiem medycznym od renomowanej marki Purles, wykonywanym przez wyspecjalizowanego kosmetologa.

Kwas ferulowy Purles to preparat, który jest używany podczas zabiegu. Posiada bardzo silne właściwości rozjaśniające i eliminujące przebarwienia. Zabieg przywraca skórze piękny koloryt i nadaje cerze młody, świeży wygląd. Komórki DNA są ochronione przed działaniem wolnych rodników, a kwas mlekowy dodany do preparatu nawilża i stymuluje syntezę ceramidów. Taka mieszanka daje niesamowitą ochronę i komfort, dlatego polecamy ten zabieg przed wielkimi wyjściami, ślubem lub innym ważnym wydarzeniem twojego życia.

Efektu zabiegu kwasem ferulowym

Skóra po zabiegu staje się wygładzona i promienna. Pomimo, że peelingi chemiczne kojarzą się z nieprzyjemnym wysuszeniem i podrażnieniem, w przypadku kwasu ferulowego jest wręcz przeciwnie! Działanie widać gołym okiem!

Wskazania

Zabieg kwasem ferulowym idealnie sprawdzi się u kobiet z cerą dojrzałą, które walczą z widocznymi przebarwieniami, głębokimi zmarszczkami i których cera utraciła jędrność i gładkość. Efekty jednorazowego zabiegu utrzymują się przez długi czas!

Przeciwwskazania

Osoby z przerwaną ciągłością naskórka,  z opryszczką, a także kobiety w ciąży oraz w okresie laktacji powinny unikać zabiegu. Po wykonaniu peelingu kwasem ferulowym należy także unikać ekspozycji skóry twarzy na słońce. Należy również stosować kremy z filtrem ochronnym. Kwas ferulowy latem jest niewskazany.

Kwas ferulowy a naczynka

Osoby cierpiące na trądzik różowaty, z licznymi teleangiektazjami oraz kruchymi i rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi również powinny zachować ostrożność. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą i omówić konsekwencje takiego zabiegu.

Częstotliwość zabiegów

Kuracja 4 – 8 zabiegów na twarz, 8 – 10 zabiegów na ciało w odstępach 10 -14 dni lub jako jednorazowy zabieg pielęgnacyjny.

Czas trwania zabiegu

30 – 50 minut

Sprawdź też inne peelingi chemiczne, które wykonujemy w naszym salonie kosmetycznym:

Złuszczanie kwasem salicylowym w Rzeszowie

Złuszczanie kwasem salicylowym w Rzeszowie

Zabieg z użyciem kwasu migdałowego w Rzeszowie

Zabieg z użyciem kwasu migdałowego w Rzeszowie

Złuszczanie kwasem glikolowym w Rzeszowie

Złuszczanie kwasem glikolowym w Rzeszowie