Radiofrekwencja mikroigłowa przy wykorzystaniu Fractional Microneedle System Machine M’onduniq jest zabiegiem wykorzystującym fale elektromagnetyczne. Zabieg odmładza, liftinguje, redukuje blizny i rozstępy.

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

W radiofrekwencji mikroigłowej wykorzystuje się działanie prądu zmiennego, który działa w głębi skóry. Radiofrekwencja to prąd o częstotliwości fal radiowych, które powodują mocne podgrzanie skóry. Szok termiczny wzbudza procesy regeneracyjne i przebudowy struktur skóry. Dzięki temu w niedługim czasie można ujędrnić, uelastycznić i wzmocnić skórne procesy naprawcze.

Końcówka urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej  jest zakończona kilkudziesięcioma igłami, które są jednocześnie elektrodami, pomiędzy którymi płynie prąd. Zabieg polega na wbiciu tych igieł w skórę i puszczeniu prądu –  to powoduje, że prąd nie parzy naskórka, a jego największy przepływ następuje w skórze właściwej, na ustawionej przez kosmetologa głębokości. Nim zabieg się rozpocznie, skóra zostaje znieczulona preparatem, dzięki czemu odczuwanie bólu jest znikome.

Podczas zabiegu dochodzi do skurczu włókien kolagenowych, co pobudza do produkcji nowych komórek kolagenu. W radiofrekwencji mikroigłowej dokładnie wiadomo, jak głęboko i z jaką temperaturą dotrze się do warstw skóry. Sprawia to, że zabieg jest precyzyjny i bezpieczny.

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej

Po zabiegu frekwencji mikroigłowej efekty można podzielić na te, które widoczne są od razu oraz na te, które uaktywnią się z czasem. Natychmiast po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej włókna kolagenowe obkurczają się, co powoduje napięcie skóry. Skóra jest zaczerwieniona do dwóch godzin, dlatego zabieg nie jest wskazany tuż przed „wielkim wyjściem”.  Najważniejsze efekty zabiegu pojawiają się od kilku tygodni do kilku miesięcy po zabiegu: następuje stymulacja powstawania nowego kolagenu, zagęszczania i skręcania włókien oraz budowa wiązań między nimi. Skóra odzyskuje jędrność i elastyczność, drobne zmarszczki znikają nie tylko na twarzy, ale również na szyi i dekolcie.

Po zabiegu należy odpowiednio zadbać o cerę. Przede wszystkim należy unikać ekspozycji na słońce, nie korzystać z sauny, solarium, unikać basenów publicznych, przebieralni i takich miejsc, gdzie łatwo narazić cerę na infekcję bakteryjną. Dotyczy to również domu – należy zmienić pościel, poszewkę na poduszkę na świeżą. Pozwoli to uniknąć powikłań. Wszystkie wątpliwości należy konsultować z kosmetologiem, zarówno przed, jak i po zabiegu.

Dzięki radiofrekwencji mikroigłowej możemy osiągnąć długotrwały efekt liftingu i odmłodzenia skóry, warto jednak powtórzyć zabieg w dwóch lub trzech razach, w odstępach miesięcznych.

Głównym efektem radiofrekwencji mikroigłowej jest regeneracja, która pod wpływem zabiegu jest pobudzona w sposób naturalny – w ten sposób skóra naturalnie się odmładza. Jest to zabieg wszechstronny, działa aktywnie również na redukcję blizn, blizn potrądzikowych, redukcję rozstępów, polecany jest także w walce z nadmierną potliwością skóry czy w likwidacji obrzęków i cieni pod oczami, jak i usuwaniu przebarwień i plam na skórze.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej można wykonywać przez cały rok, jest bezpieczny, proces gojenia jest szybki, a efekty są widoczne niemal od razu.

Wskazania do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Przed zabiegiem warto skonsultować się z kosmetologiem, który krok po kroku przeprowadzi pacjenta przez wszystkie wątpliwości . Osoby ze skórą wiotką, szarą, zmęczoną, z widocznymi rozstępami, walczący z cellulitem i grudkami, z bliznami po zabiegach i bliznami potrądzikowymi, z widocznymi rozszerzonymi porami cery, cierpiący na nadpotliwość : dla nich zabieg radiofrekwencji mikroigłowej będzie skutecznym ratunkiem w walce o zdrową i piękną skórę.

Pobudzane, nowe włókna kolagenowe w komórkach skóry powodują odmłodzenie, spłycenie zmarszczek i poprawę kolorytu. Cera staje się promienna, i napięta, z widocznym efektem liftingu.

Przeciwskazania

  • choroby skóry
  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby nowotworowe
  • stany zapalne
  • infekcje bakteryjne i wirusowe
  • infekcje grzybicze
  • implanty, rozrusznik serca
  • nadwrażliwość na prąd

Koszt zabiegu na twarz 450 złotych.

Koszt zabiegu na twarz, szyje i dekolt to 550 złotych.

Koszt zabiegu na rozstępy w zależności od obszaru od 300 złotych.