Fala radiowa w kosmetologii
W jaki sposób fale radiowe wpływają na wygląd i kondycję skóry? To zabieg, który polega na działaniu promieniowania elektromagnetycznego o częstotliwości fal radiowych, przeznaczonych do odmładzania skóry oraz zmniejszenia tkanki tłuszczowej.
Fale radiowe – kosmetologia
W kosmetologii zabieg falami radiowymi jest dosyć popularny ze względu na bezpieczeństwo oraz mało inwazyjne działanie. Nie powoduje skutków ubocznych oraz nie wymaga długotrwałego okresu rekonwalescencji. Fale radiowe są skuteczne, a efekty liftingujące i odmładzające widać gołym okiem. Fale radiowe w gabinecie kosmetycznym są wykorzystywane do odmładzania, ujędrniania, zwalczania cellulitu i zwiększania gęstości skóry.
Na czym polega zabieg
Zabieg jest wykonywany przy pomocy elektrod przypinanych do ciała, które przez promieniowanie elektromagnetyczne wchodzą w reakcję ze specjalnym żelem, którym pokrywane jest ciało podczas zabiegu. Prowadzi to do wytworzenia ciepła endogennego i podniesienia temperatury ciała do 40-45 °C poprzez ruch jonów w tkance. Zabieg ten ma wiele pozytywnych skutków w walce z oznakami starzenia skóry oraz redukcji komórek tłuszczowych.
Proces odmładzania
Fale radiowe na twarz wywołujące w skórze zwiększenie temperatury wpływają na produkcję i rozwój włókien kolagenowych, a także stymulują je do ponownego odnowienia oraz napięcia. Fibroblasty pobudzają się i rozpoczynają proces wytwarzania elastyny i kolagenu. Dochodzi do poprawy ukrwienia, rozszerzone pod wpływem ciepła naczynia krwionośne dostarczają do komórek więcej składników odżywczych oraz tlenu. Dlatego efektem oddziaływania fal radiowych w zabiegu odmładzającym jest poprawa jędrności, spłycenie zmarszczek, odżywienie i rozświetlenie cery.
Główne wskazania do zabiegu odmładzania falami radiowymi
- Obwisłe policzki
- opadające powieki
- nieestetyczny, podwójny podbródek
- cienie, sińce i obrzęki pod oczami
- zgubiony młodzieńczy owal twarzy
- widoczne, głębokie zmarszczki
Fale radiowe na ciało
Ciepło wytworzone przez fale radiowe rozbija komórki tłuszczowe, czyli prowadzi do lipolizy. Rozpuszczone komórki tłuszczowe przedostają się do do krwiobiegu i układu limfatycznego, a stamtąd trafiają do wątroby. Następnie zostają wydalone przez nerki i układ trawienny. Cały zabieg jest świetnym, alternatywnym sposobem dla liposukcji.
Proces zmniejszania tkanki tłuszczowej
Fale radiowe na brzuch, uda, ramiona czy biodra powodują wyszczuplenie. Dodatkowo fale prowokują głębokie warstwy skóry do produkcji kolagenu i elastyny, następuje również poprawa ukrwienia oraz metabolizmu. Efektem działania fal na tkankę tłuszczową jest widoczne ujędrnienie, poprawa kolorytu, zmniejszenie obwodów ciała, redukcja cellulitu oraz poprawienie linii sylwetki.
Główne wskazania do zabiegu zmniejszania tkanki tłuszczowej falami radiowymi
Z zabiegu laserem może skorzystać każda osoba, która zauważyła u siebie takie mankamenty, jak cellulit wodny i tłuszczowy, zanikająca jędrność lub jej brak, zbędne kilogramy, szara, zmęczona skóra. Laser jest także pomocny podczas diety odchudzającej, gdzie efektem jest intensywne chudnięcie.
Przeciwwskazania do zabiegu falami radiowymi
Zabiegów z użyciem lasera powinny unikać osoby z rozrusznikami serca oraz implantami wszczepionymi w ciało, cierpiącym na choroby nowotworowe oraz wtedy, gdy od okresu leczenia promieniowaniem nie minęło pięć lat, z zaburzeniami krążenia obwodowego oraz z zaburzeniami czucia.
Fale radiowe a ciąża
Choć nie ma żadnych potwierdzonych badań na temat wpływu fal radiowych na płód, ze względu bezpieczeństwa dziecka nie należy wykonywać zabiegu w ciąży oraz w czasie laktacji.