Przyczyny powstawania „pajączków”

Powstawanie naczynek na ciele dotyczy osób bez względu na płeć lub wiek. Skłonności do powstawania tzw. pajączków ma już co druga osoba i nie dotyczy to wyłącznie skóry wrażliwej. Przyczyn powstawania naczynek jest bardzo wiele. Zanieczyszczone środowisko, nieodpowiednia dieta, brak suplementacji witaminy C, a nawet zaburzenia hormonalne i czynniki genetyczne. Także zbyt długie przesiadywanie na słońcu i niezabezpieczanie skóry kremami z filtrem UV może doprowadzić do trwałych zaczerwienień skóry.

Miejsca dotknięte problemem

Rozszerzone naczynka krwionośne uwidaczniają się najmocniej na policzkach, przy płatkach nosa, brodzie oraz szyi i dekolcie. W znacznej mierze pojawiają się na nogach.

Charakterystyka skóry naczynkowej

Naczynka są defektem kosmetycznym, z którym należy zwrócić się do specjalisty. Nieestetyczne zaczerwienienia źle wpływają na nasze samopoczucie, a twarz jest ciągle niezdrowo zarumieniona. Zignorowanie problemu rozszerzonych naczynek może doprowadzić do powstania trądziku różowatego, dlatego bardzo ważne jest, aby pozbyć się ich, gdy tylko staną się nazbyt widoczne.

System Exilite Rzeszów

Oferujemy laserowe zamykanie naczynek na twarzy systemem ExilitE®, najnowocześniejszym na rynku sprzętem zapewniającym maksymalną skuteczność oraz bezpieczeństwo. Usuwanie naczynek polega na ich zamykaniu za pomocą lasera, który poprzez naświetlanie wypuszcza na rozszerzone naczynko wiązkę światła. To powoduje gwałtowny wzrost temperatury w naczynku, jego obkurczenie oraz trwałe usunięcie.

 

Dla kogo polecane jest zamykanie naczynek

Na zabieg powinny zdecydować się osoby, które zmagają się z problemem teleangiektazji i rumienia. Jeśli zdecydujesz się na laserowe zamykanie naczynek, efekty przejdą twoje najśmielsze oczekiwania – zabieg trwale usuwa wszystkie rozszerzone naczynia, a co najważniejsze, problem nie powróci już nigdy.

 

Przeciwwskazania i efekty uboczne

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak nie powoduje to ograniczenia codziennych czynności i można z tym normalnie funkcjonować, pamiętając o odpowiedniej ochronie skóry i zabezpieczeniu jej filtrem przeciwsłonecznym. Tylko odmienny stan u kobiet jest niewskazany – laserowe zamykanie naczynek a ciąża to jedyny poważny wyjątek, który dyskwalifikuje do przeprowadzenia zabiegu. Konsultacja z lekarzem oraz kosmetologiem powinna rozwiać twoje obawy.

Inne przeciwwskazania do zabiegu:

  • Stany zapalne skóry
  • Przerwanie ciągłości tkanek
  • Łuszczyca
  • Bielactwo
  • Skłonność do powstawania bliznowców
  • Cukrzyca
  • Skóra bezpośrednio po opalaniu
  • Leki światłouczulające (retinoidy, tetracykliny)
  • Przyjmowanie ziół (dziurawiec, nagietek)

Częstotliwość zabiegu: seria 1 – 4 zabiegów co 3 – 4 tygodnie

Czas trwania zabiegu: 10 – 20 minut

Sprawdź też inne usługi z zakresu kosmetologii twarzy, które wykonujemy w naszym salonie kosmetycznym:

Zabiegi na naczynka w Rzeszowie

Zabiegi na naczynka w Rzeszowie

Odmładzający zabieg z retinolem w Rzeszowie

Odmładzający zabieg z retinolem w Rzeszowie

Fotoodmładzanie systemem BTL Exilite w Rzeszowie

Fotoodmładzanie systemem BTL Exilite w Rzeszowie