Czym jest cellulit?

Cellulit to defekt, który posiada niemal każda kobieta. Wynika z nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, najczęściej towarzyszy mu obrzęk włóknisty tkanki podskórnej. Pojawia się już w okresie nastoletnim, gdy ciało zaczyna dojrzewać i towarzyszy nam niemal do końca życia. Charakteryzuje się nieestetycznymi grudkami i fałdkami występującymi na biodrach, pośladkach i udach, niekiedy na ramionach oraz piersiach. Winny wszystkiemu jest hormon – estrogen.

leczenie cellulitu rzeszów

 

Jak leczyć cellulit?

 

Świetnym sposobem na pozbycie się go jest leczenie cellulitu w gabinecie kosmetycznym. To tu znajdziesz największy wybór zabiegów, które skutecznie usuną niechcianą skórkę pomarańczową.

Zabiegi na cellulit – Rzeszów

 

 

Wśród dostępnych sposobów na skuteczne leczenie cellulitu do najpopularniejszych należą:

Masaż bańką chińską

 

 

Bańka chińska znana jest od tysiącleci. Najpierw posługiwano się bańkami szklanymi, w dzisiejszych czasach natomiast używa się baniek z elastycznego tworzywa, dopasowanych wielkością do wybranych partii ciała. Metoda ta polega na intensywnym masażu bańką, którą przysysa się do skóry. Podciśnienie wytworzone podczas masażu rozbija komórki tłuszczowe, co pomaga wydalić je z organizmu. To bardzo efektowny zabieg, gdzie efekty widać już od razu.

Ultradźwięki

 

 

Ta metoda, nazywana także liposukcją ultradźwiękową jest bezbolesna i szybka. Polega na przykładaniu do problematycznych partii ciała sondy, która emituje fale ultradźwiękowe przenikające do najgłębszych warstw skóry. One także rozbijają komórki tłuszczowe oraz ujędrniają. Wzmaga się również proces produkcji kolagenu i elastyny odpowiadających za napięcie skóry.

Bodyshaping Masaż podciśnieniowy

 

 

To masaż wykonywany przy użyciu urządzenia o nazwie BODY SHAPING, polegający na wykonywaniu energicznych ruchów,oraz stymulacji specjalną końcówką z kulkami pod ciśnieniem. Masaż, podobnie jak w przypadku baniek chińskich i ultradźwięków stymuluje układ krwionośny i limfatyczny, dotykając problem w najgłębszych warstwach skóry. Nie tylko redukuje cellulit, ale również odmładza i ujędrnia. Salon Soleil rekomenduje tą metodę leczenia cellulitu w Rzeszowie.

Pozostałe formy walki z cellulitem

 

 

Mniej skuteczne formy walki z cellulitem to stosowanie odpowiednich kosmetyków, które są raczej wspomagaczami w kuracji, niż głównym powodem jego usunięcia. Ważne jest, aby pamiętać o zdrowym stylu życia oraz o regularnych ćwiczeniach fizycznych.