Kobiety pragnące uzyskać szybki efekt młodej, pięknej cery decydują się na zastosowanie mezoterapii iniekcyjnej (inaczej Mezoterapia igłowa). To uniwersalny, bardzo popularny zabieg, który daje szybkie efekty. Największą zaletą zabiegu jest to, że uzyskuje się naturalny efekt odmłodzenia, w przeciwieństwie do innych zabiegów Anti Age, takich jak botoks, po którym twarz zostaje pozbawiona naturalnej mimiki. 

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na podskórnym lub wśródskórnym podawaniu wstrzyknięć substancji aktywnych lub leków: głównie kwasu hialuronowego, krzemionki organicznej, oligoelementów zawierających cynk, wyciągu z wąkroty azjatyckiej, proteochondroityny, kwasu alfa-liponowegi, multiwitaminy oraz witaminy C. 

Masz wątpliwości lub pytania dotyczące zabiegu mezoterapii igłowej? Umów się na bezpłatną wizytę z naszym kosmetologiem w Soleil Rzeszów, a odpowie na wszystkie twoje pytania! 

Historia mezoterapii

Pierwszy, udokumentowany zabieg mezoterapii igłowej został wykonany w 1952 roku przez francuskiego lekarza Michaela Pisora, który ostrzykiwał okolice małżowin usznych. Metoda ta miała pomóc wyleczyć niedosłuch. Niezupełnie się to udało, ale sukcesem stało się zniwelowanie szumów usznych. Niedługo po tym, bo w 1958 roku lekarz ten użył nazwy mezoterapia. 

Po tym wydarzeniu mezoterapia została wykorzystywana do leczenia innych dolegliwości: bólu pourazowego, w reumatyzmie, w stanach zapalnych, a nawet do stymulowania układu odpornościowego i w stomatologii. Dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku zaczęto ją stosować w dermatologii oraz gabinetach medycyny estetycznej. 

Wskazania do zabiegu odmładzającego mezoterapią igłową

Zabieg mezoterapii igłowej stosuje się do regeneracji cery zniszczonej fotostarzeniem, zmęczonej, szarej, pozbawionej blasku oraz dla osób, które narażają skórę na działanie nikotyny oraz dla skóry z przebarwieniami. Mezoterapia stosowana jest również w walce z łysieniem, rozstępami lub cellulitem.

Jak działa zabieg mezoterapii

Wprowadzone substancje aktywne poprzez nakłuwanie poprawiają wygląd i jakość zarówno naskórka, jak i skóry właściwej. Pobudzone komórki stają się bardzo aktywne, rozpoczynając procesy naprawcze.

Efekty mezoterapii igłowej

Skóra staje się nawilżona i elastyczna dzięki zwiększonej produkcji kolagenu, następuje także spadek wolnych rodników, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek oraz poprawa jędrności cery. 

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej

Podczas zabiegu w skórę zostają wielokrotnie wstrzyknięte niewielkie objętości substancji aktywnych. W naszym gabinecie Soleil w Rzeszowie pracujemy wyłącznie na rekomendowanych produktach marki Cytocare, jednych z najskuteczniejszych w walce o młody wygląd cery. Substancja zawiera najwyższej jakości kwas hialuronowy, witaminy, minerały oraz aminokwasy. Produkty marki Cytocare są certyfikowane.

Jak stosować zabieg mezoterapii

W salonach kosmetycznych mezoterapię igłową stosuje sie nie tylko na twarz, dekolt i szyję. Po konsultacji z kosmetologiem zabieg można przeprowadzić na całym ciele: brzuchu, udach, pośladkach, a nawet na skórze głowy. 

Aby uzyskać najlepsze efekty, zalecane jest przeprowadzenie zabiegów w serii, przykładowo co dwa tygodnie przez okres minimum dwóch miesięcy, a następnie od trzech miesięcy do pół roku dla podtrzymania efektu. Zabieg najlepiej wykonać wczesną wiosną lub w zimie. Podczas zabiegu stosowany jest preparat znieczulający. 

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

Dla pacjentek, które są w ciąży lub w okresie karmienia piersią zabieg jest niewskazany. Dotyczy to również chorych na cukrzycę, cierpiących na choroby skóry, stosujących leki przeciwzakrzepowe lub chorujących na nowotwór. 

Skutki uboczne w mezoterapii

Ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest niewielkie. Do głównych należą siniaki, reakcje alergiczne, przejściowe bóle o niewielkim nasileniu, infekcje lub przebarwienia. Dlatego istotne jest, aby zabieg przeprowadziła wykwalifikowana i doświadczona kosmetolog. 

Podsumowanie

Mezoterapia igłowa to zabieg zyskujący na popularności. Do jego najważniejszych efektów należy nawilżenie oraz odmłodzenie skóry poprzez zastosowanie substancji aktywnych, których głównym elementem jest kwas hialuronowy, preparat najczęściej stosowany w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy to bezpieczny i skuteczny składnik. 

Przed zabiegiem na skórę zostaje nałożony krem znieczulający, następnie kosmetolog wykonuje serię krótkich, podskórnych, punktowych iniekcji. Nakłucia są gęste, w odległościach minimum jednego centymetra. Podczas jednego zabiegu zużywa się od 2 do 5 mililitrów substancji aktywnej, która razem z pobudzającymi nakłuciami daje widowiskowe efekty, a cera odzyskuje blask i świeżość. 

Sprawdź też inne usługi z zakresu kosmetologii twarzy, które wykonujemy w naszym salonie kosmetycznym:

Laserowe leczenie trądziku w Rzeszowie

Laserowe leczenie trądziku w Rzeszowie

Laserowe zamykanie naczynek w Rzeszowie

Laserowe zamykanie naczynek w Rzeszowie

Mikrodermabrazja diamentowa w Rzeszowie

Mikrodermabrazja diamentowa w Rzeszowie