Oczyszczanie wodorowe M’onduniq

Zanieczyszczenia, zaskórniki, grudki, zaczerwienienia na naszej twarzy potrafią przyprawić nas o senne koszmary i nieprzespane noce. Powstają w wyniku m. in. działania wolnych rodników, jak i nieodpowiedniej pielęgnacji skóry. Jednym ze współczesnych rozwiązań tych problemów jest wodorowe oczyszczanie skóry.

Oczyszczanie wodorowe – na czym polega?

Działanie wolnych rodników na naszej skórze przyczynia się do powstawania niedoskonałości, a także do szybszego starzenia się cery.  Oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem, który skutecznie redukuje wolne rodniki, nawilża i pielęgnuje skórę. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Zabieg oczyszczania wodorowego krok po kroku

Zabieg oczyszczania wodorowego przeprowadzany jest przy pomocy specjalistycznej aparatury M’onduniq i dzieli się na kilka etapów, dobranych do stanu zdrowotnego skóry, jest również zależny od nasilenia problemów skóry pacjenta. Urządzenie posiada wbudowany generator wodorowy i jest wyposażone w osiem głowic zabiegowych dopasowanych do wszystkich rodzajów skóry, do nich używa się dedykowanej, profesjonalnej linii preparatów kosmetologicznych.

Pierwszym krokiem zabiegu oczyszczania wodorowego jest dokładna analiza stanu skóry, następnie na skórę zostaje zaaplikowany rozświetlający żel fizjologiczny do twarzy, z aktywną witaminą C. Skóra zostaje wygładzona, rozświetlona i nawilżona.

Następnie, po zobojętnieniu wolnych rodników, drugim krokiem jest wprowadzenie aktywnych komórek wodorowych do głębokich warstw skóry. Wodór jest jednym z najmniejszych pierwiastków, a dzięki swojej strukturze przenika aż do poziomu komórek skóry, dzięki czemu powstrzymuje proces starzenia się. W skórze następuje reakcja – cząsteczki wodoru zatrzymują najbardziej szkodliwe wolne rodniki, które zostają przekształcone w cząsteczki wody. Podczas drugiego etapu zabiegu wieloetapowego oczyszczania wodorowego aplikuje się preparat na bazie kwasów, aloesu i Syricalm – ten ma za zadanie regulować grubość warstwy rogowej skóry, nawilżyć, przyspieszyć gojenie, a także zmniejszyć stany zapalne i odbudować naturalną barierę ochronną skóry.

Podczas zabiegu uzyskuje się nie tylko głębokie oczyszczenie – mięśnie i skóra twarzy stają się zrelaksowane, pory dogłębnie oczyszczone, a w błonie komórkowej rozszerzają się mikrokanały odpowiedzialne za dostarczanie składników aktywnych do głębokich warstw skóry twarzy. Skóra jest dotleniona i przygotowana do kolejnego etapu zabiegu – wprowadzenia antyoksydantów i kwasu hialuronowego poprzez infuzję tlenową.

Tak przygotowana cera jest gotowa na kolejny etap: głowicę leading in, czyli technologię mikroprądów. Przy pomocy głowicy zawierającej ultra mikro prądy jonowa wprowadza się jeszcze głębiej składniki aktywne ampułek DermieBOOST.

Przedostatnim etapem zabiegu jest zastosowanie głowicy Ice Crio, która zgodnie ze swoją nazwą uwalnia jony i chłodzi skórę. Wzbogacona o niebieskie światło ma właściwości przeciwbakteryjne.

Ostatni etap zabiegu oczyszczania wodorowego skóry wieńczy głowica Thermal Jadeit Energy Conduction. Skonstruowana na bazie naturalnego jadeitu – kamienia szlachetnego uwalnia energię do skóry, rozpoczynając od naskórka i tworząc nowe zespoły włókien kolagenowych.

Efekty oczyszczania wodorowego skóry

Do najważniejszego efektu zabiegu wodorowego jest dogłębne oczyszczenie. Zabieg jest świetnym wstępem do wprowadzenia swojej skóry w świat kosmetologicznych zabiegów, dla poprawienia jej zdrowia i stanu. Doskonale oczyszczona skóra jest przygotowana na dalsze działania: świeża cera „wypije” kolejne dostarczone składniki odżywcze, witaminy, stanie się gładka i promienna. Skóra rozpocznie stymulację powstawania włókien kolagenowych, koloryt skóry zostanie wyrównany, poprawi się elastyczność, jędrność i gęstość, a przebarwienia zostaną zredukowane. Cząsteczki wodoru, wpuszczone do warstw błony komórkowej zwiększą metabolizm skóry, co wpłynie bezpośrednio na regulację wydzielania sebum i ukojenie stanów zapalnych.

Dla kogo zabieg oczyszczania wodorowego?

Wskazaniami do wykonania zabiegu oczyszczania wodorowego są: szara, zanieczyszczona skóra,
z widocznymi zaskórnikami i zatkanymi porami, sucha, zmęczona, z przebarwieniami, skłonna do nadmiernego wydzielania sebum i stanów zapalnych oraz na której już są widoczne zmiany przedwczesnego starzenia się.

Zabieg należy skonsultować wcześniej z kosmetologiem, który ustali dokładny proces naprawczy
i regeneracyjny wybranego obszaru skóry – oczyszczanie wodorowe jest doskonałym zabiegiem nie tylko na twarz: sprawdzi się również przy oczyszczaniu dekoltu, szyi i pleców – czyli tam, gdzie najczęściej dotyka problem z wykwitami, pryszczami i zaskórnikami.

Przeciwwskazania:

  • choroby skóry
  • choroby nowotworowe
  • ciąża i karmienie piersią
  • implanty, rozrusznik serca
  • poparzenia
  • infekcje wirusowe i bakteryjne

Oczyszczanie wodorowe – podsumowanie

Oczyszczanie wodorowe to bezbolesny i nieinwazyjny zabieg, przeprowadzony w gabinecie Soleil Rzeszów przy pomocy specjalistycznej aparatury M’ondunique. Innowacyjne urządzenie jest nowością na rynku kosmetologii. Zabieg oczyszczania wodorowego jest stworzony dla każdego, kto walczy z niedoskonałościami skóry twarzy, dekoltu i pleców oraz jest świetnym wprowadzeniem do pozostałych zabiegów, mających na celu poprawienie stanu zdrowia cery i zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się. Przy wyborze zabiegów warto zaufać wykwalifikowanemu specjaliście: kosmetolog trafnie dobierze zabiegi przeznaczone do danego typu cery oraz zaplanuje odpowiednią pielęgnację na przyszłość – dbanie o zdrowie skóry do proces, który, dobrze wybrany skutkuje piękną, młodą cerą przez długie lata.

Cena zabiegu wodorowego oczyszczania skóry w gabinecie Soleil Rzeszów zależy od wybranego stopnia zaawansowania: podstawowe oczyszczanie wodorowe kosztuje 180,00 zł, a wieloetapowe oczyszczanie wodorowe z mikroprądami kosztuje 250,00 zł.