Peelingi chemiczne stosuje się w celu likwidacji defektów kosmetycznych i chorobowych skóry, umiejscowionych na różnej jej głębokości. Peeling to oczyszczanie twarzy polegające na złuszczaniu naskórka i wygładzaniu skóry. Peelingi chemiczne inaczej nazywa się ablacją, abrazją, chemeksfoliacją. Wykonuje się je kwasami, które nakłada się na skórę. Najczęściej stosowane w tym celu są kwasy owocowe lub kwas glikolowy. Zabiegi wpływają na odmłodzenie skóry i likwidują niedoskonałości, takie jak przebarwienia, czy zmarszczki. Wykonuje się również peeling chemiczny na trądziku.

Rodzaje peelingów chemicznych

Wyróżnia się rodzaje peelingów chemicznych w zależności od głębokości działania (powierzchniowe, średniogłębokie, głębokie) i od rodzaju złuszczania naskórka (mechaniczne, fizyczne, chemiczne).

Zalecenia i przeciwwskazania do wykonania peelingów chemicznych

Nowoczesna kosmetologia twarzy korzysta z nowoczesnych metod i środków, by odpowiednio zadbać o urodę i zdrową skórę. Peelingi chemiczne stosuje się w celu likwidacji takich problemów jak blizny, rozstępy, zaburzenia rogowacenia, zmarszczki, uszkodzenia słoneczne, zmiany barwnikowe, trądzik. Trzeba jednak pamiętać także o tym, że istnieją przeciwwskazania do stosowania chemicznych peelingów. Są nimi m. in. alergie skórne, liczne znamiona i „pajączki”, uszkodzenia skóry, choroby autoimmunologiczne, nie można ich także stosować podczas ciąży i karmienia piersią.

Gabinet kosmetyczny wykonuje wybrany rodzaj peelingu po przeprowadzeniu konsultacji. Kosmetolog najpierw dokładnie ogląda skórę,  po czym przeprowadza wywiad medyczny na temat przebytych lub trwających chorób, alergii, zabiegów, przyjmowanych leków. Ważne są tu także oczekiwania pacjenta, cel i możliwy do osiągnięcia skutek zabiegu. Dopiero wówczas specjalista może podjąć decyzję o przeprowadzeniu kuracji, wyborze preparatu i jego stężenia. Dwa tygodnie przed planowanym peelingiem skóra musi być odpowiednio przygotowana przez stosowanie właściwego kremu, należy unikać wszelkich podrażnień, a po zabiegu ściśle stosować się do zaleceń specjalisty.

Peelingi chemiczne Rzeszów

Jeśli chcesz wykonać profesjonalny peeling chemiczny w Rzeszowie, to skontaktuj się z naszym gabinetem kosmetycznym! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu gwarantujemy najwyższą jakość zabiegu!

Kwas ferulowy w Rzeszowie

Kwas ferulowy w Rzeszowie

Złuszczanie kwasem salicylowym w Rzeszowie

Złuszczanie kwasem salicylowym w Rzeszowie

Zabieg z użyciem kwasu migdałowego w Rzeszowie

Zabieg z użyciem kwasu migdałowego w Rzeszowie

Złuszczanie kwasem glikolowym w Rzeszowie

Złuszczanie kwasem glikolowym w Rzeszowie

Sprawdź też inne usługi z zakresu kosmetologii twarzy, które wykonujemy w naszym salonie kosmetycznym:

Peeling azjatycki w Rzeszowie

Peeling azjatycki w Rzeszowie

Makijaż ślubny i okazjonalny w Rzeszowie

Makijaż ślubny i okazjonalny w Rzeszowie

Przedłużanie rzęs w Rzeszowie

Przedłużanie rzęs w Rzeszowie