Przekłuwanie uszu

Przekłuwanie uszu jest od wieków zakorzenione w naszej kulturze. Nie wyobrażamy sobie nie nosić pięknych kolczyków na co dzień. Gdy mamy córki, często zadajemy sobie pytanie, kiedy przekłuć uszy dziewczynce i na ile jest to bezpieczne.

W Polsce nie obowiązują reguły co do wieku dziecka, a przekłuwanie uszu małym dzieciom jest całkowicie bezpieczne i coraz więcej mam decyduje się na takie rozwiązanie. Należy jednak pamiętać i pilnować maleństwo, przestrzegając zasad higieny przekłutych miejsc oraz wszystkich zaleceń od kosmetologa.

Przyjęło się, że dziewczynki przed przystąpieniem do Pierwszej Komunii mają przebite uszy, dlatego już kilkulatki są zapisywane na przekłuwanie uszu.

W naszym gabinecie przekłuwanie wykonujemy przy pomocy pistoletu oraz sterylnych, nie zawierających uczulających metali, jednorazowych kolczyków posiadających certyfikat sterylności. Kolczyki z zapinką są umieszczone we wkładzie, który nie ma wcześniej styczności z czynnikami zewnętrznymi. Rozpakowany jest bezpośrednio przy klientce. Kolczyki wykonano z antyalergicznej stali chirurgicznej. W Soleil są przestrzegane wszystkie wymagania zabiegowe Unii Europejskiej.

Aby uprzyjemnić dziewczynce czas spędzony na zabiegu oraz złagodzić wątpliwości, na koniec zostaje przyznany pamiątkowy Dyplom dla Dzielnej Dziewczynki.

Gdy już zdecydujemy, kiedy najlepiej przebić dziewczynce uszy, poszukajmy odpowiedzialnego i profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Tam uzyskamy porady dotyczące pielęgnacji przekłutych miejsc oraz będziemy mogli zapoznać się z certyfikatami zapewniające o profesjonalizmie. Należy postarać się aby przekłucie uszu pozostało miłym wspomnieniem na całe życie.

Zalecenia po zabiegu przekłuwania uszu:

  • Przynajmniej dwa razy dziennie należy przemywać, przekłute miejsce płynem dezynfekcyjnym Oktanisept, spirytusem salicylowym lub wodą utlenioną

  • Nie należy dotykać ucha bez potrzeby

  • Nie należy zmieniać kolczyków aż do momentu całkowitego zagojenia się uszu (ok. 6 tygodni)

Zabieg wykonywany jest również małym dzieciom.

Dyplom przekłucia uszu Rzeszów

Sprawdź też inne usługi z zakresu kosmetologii twarzy, które wykonujemy w naszym salonie kosmetycznym:

Zabiegi na naczynka w Rzeszowie

Zabiegi na naczynka w Rzeszowie

Zabiegi przeciwzmarszczkowe w Rzeszowie

Zabiegi przeciwzmarszczkowe w Rzeszowie

Zabiegi na przebarwienia w Rzeszowie

Zabiegi na przebarwienia w Rzeszowie