stymulatory tkankowe rzeszów

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to kolejny punkt z naszej prężnie rozwijającej się oferty. Są to kolejne preparaty, które pozytywnie wpływają na wygląd twarzy. Wykonywanie zabiegów z zastosowaniem stymulatorami tkankowymi staje się coraz bardziej popularne wśród zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg daje bardzo naturalny efekt.

Stymulatory tkankowe stosowane są w celu odnowy i biorestrukturyzacji starzejącej się skóry. Są to preparaty do iniekcji, których działanie wpływa na produkcję kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i gęstość skóry. Po wykonaniu serii zabiegów używając tych preparatów, skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta, a zmarszczki ulegają wypłyceniu. Jeśli chcemy, aby efekt zabiegu utrzymywał się dłużej i był naturalniejszy, wtedy możemy skorzystać ze stymulatorów tkankowych.

Z czego składają się stymulatory tkankowe?

Składniki aktywne stymulatorów to:

 • Polinukleotydy — Małe części kwasów nukleinowych DNA i RNA, które występują we wszystkich organizmach. Odpowiadają za poprawę jędrności i gęstości skóry. Dzięki wyjątkowej zdolności wiązania dużej ilości wody są odpowiedzialne również za odpowiednie nawilżenie.
 • Kwas l — Polimlekowy — Stosowany do redukcji zmarszczek i bruzd. Znacząco poprawia owal twarzy oraz jakość skóry.
 • Polikaprolakton — Substancja w organizmie człowieka, która ulega powolnemu, stopniowemu rozkładowi wskutek hydrolizy. Rozkład trwa nawet dwa lata, co powoduje, że efekty uzyskiwane za pomocą polikaprolaktonu są niezwykle długotrwały. Najczęściej stosuje się go do produkcji implantów czy wchłaniających się nici chirurgicznych. Polikaprolakton stymuluje produkcję kolagenu. Efekt z zastosowania ten substancji utrzymuje się nawet przez 2 lata.
 • Hydroksyapatyt wapnia — Składnik występujący naturalnie w kościach i zębach. W medycynie estetycznej służy do wypełniania zmarszczek i bruzd na twarzy. Efekty widać natychmiast po zabiegu. Daje trwały efekt odmłodzenia oraz napięcia skóry.

To, jaki preparat zostanie zastosowany, w dużej mierze zależy od potrzeb i oczekiwań pacjenta, jak również od jakości jego skóry. Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych jest możliwy d wykonania u osób młodych, które chcą zachować młody wygląd jak najdłużej, jak również u dojrzałych pacjentów, u których widać oznaki starzejącej się skóry.

Stymulatory w przeciwieństwie do wypełniaczy, nie dają natychmiastowego efektu, natomiast rezultaty zabiegu się dłużej widoczne. Przez zastosowanie stymulatorów efekt jest bardziej naturalny. Nie występuje efekt ,,przerysowania” twarzy.

Komu szczególnie rekomendowany jest zabieg?

Zabieg będzie szczególnie pomocny dla osób, które odczuwają pierwsze oznaki starzenia się, dla osób, które mają mało widoczne kontury twarzy, dla osób, których skóra jest wiotka i mało elastyczna, a także dla osób, które zmagają się ze zmarszczkami na twarzy, szyi i dekolcie.

Przeciwwskazania:

Zabieg nie jest przeznaczony dla wszystkich. Osoby, które powinny się powstrzymać od wykonywania zabiegu to:

 • Osoby poniżej 18 roku życia
 • Kobiety w ciąży i karmiące piersią
 • Osoby zmagające się z opryszczką
 • Osoby zarażone wirusem HIV / WZW
 • Osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi
 • Osoby ze stanami zapalnymi skóry — wirusowe, bakteryjne, grzybicze
 • Osoby przyjmujące leki, które rozrzedzają krew
 • Osoby, które niedawno przeszły inny zabieg (np. Botoks lub zabieg stomatologiczny)
 • Osoby, które mają alergie na któreś ze składników aktywnych

Zabiegi ze stymulatorami tkankowymi są zdecydowanie warte wykonania! Do uzyskania trwałych efektów wystarczą już 2-3 zabiegi! 

Sprawdź też inne usługi z zakresu kosmetologii twarzy, które wykonujemy w naszym salonie kosmetycznym:

Analiza komputerowa skóry

Laserowe zamykanie naczynek w Rzeszowie

Laserowe zamykanie naczynek w Rzeszowie

Mikrodermabrazja diamentowa w Rzeszowie

Mikrodermabrazja diamentowa w Rzeszowie